close
Folk life

Prezent z wycinanką

Jak oryginalnie zapakować prezent? Nie potrzeba do tego specjalnych zdolności. Wystarczy trochę czasu i odrobina cierpliwości. A inspiracji można poszukać na przykład… w kulturze ludowej 🙂

Pakowanie prezentów nie musi ograniczać się do włożenia ich w gotową torebkę ze sklepu. Te ładnie zapakowane nie tylko cieszą oczy i pięknie prezentują się pod choinką, ale sprawiają też wielką radość przy otwieraniu. Warto  więc poświęcić chwilę, by nadać naszym upominkom wyjątkowy, oryginalny wygląd.

Nasza propozycja to wykorzystanie motywu wycinanki ludowej. Poniżej przedstawiamy szybki i prosty sposób, w jaki można ozdobić z jej pomocą bożonarodzeniowe podarunki.

Do zapakowania prezentu potrzebny będzie dowolny papier – najlepiej sprawdzi się jednobarwny, może być też popularny w ostatnim czasie szary papier pakowy – oraz wycinanka. Wzorów jest bardzo dużo, można je znaleźć np. na naszym Pintereście.

W zależności od możliwości wybieramy mniej lub bardziej skomplikowany motyw i wycinamy. Aby wycinanka ładnie się prezentowała, postawmy na kontrastowy kolor papieru. Gotowy wzór delikatnie przyklejamy na opakowanym prezencie. Całość związujemy wstążką, rafią lub sznurkiem.

dsc_0056

dsc_0041

Tags : Boże Narodzeniediypomysływycinankazróbtosam

Napisz coś od siebie :)