close
Moda

Męska strona folku

Rynek gadżetów folkowych zdominowany jest przez artykuły przeznaczone dla kobiet. Co w takiej sytuacji ma zrobić facet, który chce się wyróżnić w tłumie, dodając do swojego wizerunku nieco ludowego twista? Najlepiej zajrzeć na nasz blog 😉

Jakiś czas temu Madzia napisała artykuł o biżuterii folklorystycznej. Teraz przyszła kolej na mnie – poniżej prezentuję subiektywny wybór najfajniejszych męskich dodatków.

1. Spinki do mankietów, Baziunowa Izba (134 zł)

Pierwsza propozycja spinek od Baziunowej Izby. Wykonane ze srebra, ozdobione autorskim motywem parzenicy. Tradycyjnie, a zarazem nowocześnie.

2. Spinki z parzenicą, Ravelin (65 zł)

Parzenica okazuje się być bardzo popularnym motywem na spinkach, tu w eleganckiej wersji czarno-złotej.

3. Spinki „Wycinanki Ludowe”, Tomasz Żyłka (520 zł)

Ostatnia propozycja – z górnej półki. Srebrne, rodowane spinki inspirowane wycinankami ludowymi – dostępne w wersji okrągłej i kwadratowej.

4. Zegarek męski  Active Folk, InBloom (135 zł)

Na rynku dostępnych jest bardzo niewiele zegarków w stylu ludowym, które zaprojektowane są wyłącznie dla mężczyzn. Wystarczy wspomnieć, że poniższy jest jedynym męskim egzemplarzem w 22-elementowej kolekcji folkowej. Na plus trzeba zaliczyć to, zegarek można spersonalizować, wybierając pasek i wskazówki według własnego gustu.

5. Poszetka Folk, HisOutfit (33 zł)

W temacie męskich dodatków nie mogło zabraknąć poszetki. Niestety wśród dostępnych modeli wybór jest dość ograniczony, dominują wzory łowickie w kilku wariantach kolorystycznych.

6. Poszetka Green Royce, UnderBeard (45 zł)

Na łowickim tle uwagę zwracają poszetki z góralskiego tybetu. Prezentowane poniżej dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych, z wyróżniającym się obszyciem brzegów.

7. Mucha folk, Aneta Larysa Knap (na zamówienie)

O ile krawaty z motywami ludowymi nie zachwycają, o tyle wśród muszek można znaleźć ciekawe propozycje. Jedną z nich jest muszka znanej folkowej projektantki, Anety Larysy Knap. Wykonana jest z oryginalnego tybetu góralskiego. Jej niezbyt krzykliwe kolory sprawiają, że można ją z powodzeniem dopasować do eleganckiej stylizacji.

8. Drewniane muszki z kolekcji „Cepelia”, Marachic (89 zł)

Kolejne muszki w ludowym klimacie, tyle że… drewniane 🙂 Trend na tego typu akcesoria podbija ostatnio świat mody męskiej! Muszki z kolekcji „Cepelia” inspirowane są motywami ludowych wycinanek.

9. Muchy drewniane folk, WoodCraft Stolarnia stylu (129 zł)

Kolejne drewniane propozycje, w nieco innych fasonach i kolorach. Muszki są ręcznie wykonane z drewna jesionowego.

10. Bransoleta męska „Góralski rzemień”, Baziunowa Izba (115 zł)

Zapewne nie wszyscy są zwolennikami męskiej biżuterii, która wykracza poza obrączkę i spinki do mankietów. Dla tych jednak, którzy lubią nietypowe dodatki, mam ostatnią propozycję – bransoletę z motywem parzenicy, w surowej, oszczędnej wersji.

Które z dodatków podobają Wam się najbardziej?

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze stron producentów lub projektantów i są ich własnością. Każde zdjęcie linkuje do strony z oryginałem.

Tags : biżuteriadesignmężczyźnimodamoda męska

Napisz coś od siebie :)