close
Folk life

Delikatesy inspirowane folklorem – „Made in Kaszëbë”

Można nosić ubrania z motywami folkowymi, słuchać muzyki czerpiącej z folkloru. Okazuje się, że można też robić zakupy w sklepie spożywczym… inspirowanym kulturą ludową. Dokładnie takie miejsce znaleźliśmy w samym centrum Wejherowa.

Delikatesy „Made in Kaszëbë” otwarte zostały w grudniu 2015 roku. Z pozoru jest to zwykły sklep spożywczy. Po wejściu do środka zobaczycie wszystko to, co odnaleźć można w typowej Żabce. Wystrój wnętrza nie przypomina kaszubskiej chëczy, chociaż uwagę zwracają polsko-kaszubskie nazwy poszczególnych stoisk.

madeinkaszebe-6-of-7

W delikatesach można odnaleźć większość najzwyklejszych na świecie produktów spożywczych. Są puszki z Red-Bullem, czekoladki Merci, gumy Orbit. To, co wyróżnia „Made in Kaszëbë”, znajduje się między nimi.

madeinkaszebe-4-of-7

W delikatesach można kupić wiele produktów regionalnych. Tych popularnych, jak musztardy Dagomy produkowane w Pucku czy piwa marki Amber z Bielkówka oraz tych, których próżno szukać poza Kaszubszczyzną. Tu dużym zainteresowaniem klientów cieszą się lokalne miody czy wędliny.

madeinkaszebe-5-of-7

Sklep oferuje też produkty marki własnej. W tym Naju Piwó produkowane przez Browar Spółdzielczy z Pucka – na wyłączność delikatesów.

madeinkaszebe-3-of-7

Są też słodycze. Między innymi Mlecznô Krusza, czyli kaszubska krówka i wytwarzane w Wejherowie od 1927 roku landrynki marki Rohde.

madeinkaszebe-2-of-7

Jeżeli mieszkacie w pobliżu lub mijacie Wejherowo w drodze na wakacje, delikatesy znajdziecie na rogu Placu Jakuba Wejhera. Charakterystyczny szyld widać z daleka, więc na pewno traficie. Miłych zakupów 🙂

Tags : dagomafolklorwkuchniherbatajedzeniekaszubypiwosklepwejherowozdrowoismaczniezioła

Napisz coś od siebie :)